Menu

Receptury

asma-Werkstoffe

PUR - (litý)Elastomer – naše specializace více než 35 let !

Tyto polyuretan elastomery se skládají ze základních surovin jako jsou Polyoly, Isocyanaty a vazebných pojidel. Vhodnou volbou kombinace a druhu surovin stejně jako aditivum dokážeme nastavit recepturu tak aby vlastnostmi odpovídala požadavkům konkrétního nasazení.

Na následujících stránkách naleznete typické receptury s detailním popisem a materiálovým listem.  

 

 

 

Vulkollan

 

  • Vulkollan je jeden z nejstarších a nejznámějších typů polyuretanu na trhu.

 

  • Vulkollan vyniká při dynamickém zatížení  

Vulkollan

Vulkollan má také velice vyvážené vlastnosti a je tak vhodný pro kola, kladky, kola manipulační techniky, vysokozátěžová kola, tlumící a pružící elementy, zhotovuje se také v polotovarech jako jsou desky a tyče. 

 

Další informace zde:

k materiálovým listům

 

  

 

 

 
Asmaprene

Pod obchodním názvem “Asmaprene” nabízí firma Asma celou řadu receptu kompaktních polyuretanů. Všechny nabízí vysokou úroveň mechanických vlastností, ale každá má své speciální vlastnosti navíc aby mohla lépe plnit svoji funkci v konkrétním nasazení. Pro vysoké dynamické zatížení (Asmaprene C), vynikající chemickou odolnost a tepelnou stabilitu (Asmaprene D), odolnost proti hydrolýze (Asmaprene L), nebo pro aplikaci pro lakování (Asmaprene FP) a mnoho dalších. Zcela samozřejmě rádi poradíme při výběru či modifikaci konkrétní receptury pro konkrétní aplikaci. Pokud by standardní paleta receptur přesto nestačila, naše vývojové oddělení neustále pracuje na vývoji nových směsí pro nové aplikace a posunuje tak materiálové možnosti firmy asma neustále vpřed.  

Další informace naleznete zde:

 

 

 

 

 

asma

 

 

Asmathane

Naše produkty z receptur Asmathane se vyznačují mimořádně dobrou otěruvzdorností a jsou naší první volbou pokud jde o velkoplošné dílce. Asmathane nabízí své výkony za velmi dobrou cenu. Mezi typické aplikace pro Asmathene patří vložkování, těla kalových pump a cyklonů, transport betonu, pásové dopravníky, síta a mnoho dalších.

  

 

 Další informace naleznete zde:

 

 

Asmathane

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 Asmacell

 

asmacell je nová receptura buněčného polyuretanu s velmi vysokou formovatelností a pružností, která zároveň nabízí i vysokou míru otěruvzdornosti a odolnosti proti prořezu.

Receptura asmacell je dle aplikace směrována na co nejvyšší absorpční nebo naopak tlumící charakteristiky.

 

 

Další informace naleznete zde:

 

Asmacell 

 

 

asma